Fujian Qingxin wulong

New product

Polo-oxidovaný čaj: Fu-ťien Čching-sin (Fujian Qing xin)

30 Items

11,00€

10,99€ per 50g

Add to wishlist

Kultivar čaju Čching Sin (Qing Xin) pochádza z Taiwanu a je iba raritou ak sa pestuje aj v pevninskej Číne. Čaj ktorý držíte v rukách je pestovaný ekologicky vo vysokých horách pevninskej provincie Fu-ťien s nadmorskou výškou 1500 n.m. a zbiera sa výhradne na jar.

Spracovanie prebieha šetrnou oxidáciou väčších listov, rolovaním a sušením. Po niekoľkých mesiacoch keď sa aróma ustáli sa čaj následne dopeká v elektrických peciach. Tým sa priodzená aróma čaju zintenzívni a čaj sa zakonzervuje. Takto spracovaný čaj sa môže archivovať až niekoľko desiatok rokov. Čaj má výraznu vôňu po jarných kvetoch a hlbokú chuť.

 

Jednoduchá príprava (ikony): 5-7g čaju (približne čajová lyžička)

                                                   teplota vody 80°C

                                                   nádoba 250ml

                                                   čas luhovania 1-2 min. Čaj je viacnálevový.

Príprava čaju typu kchung-fu: Na čaj je najlepšie pripraviť si keramickú konvičku (100-200ml), ktorá má v sebe keramické sitko.  Konvičku si predhrejeme horúcou vodou, ktorú následne zlejeme do zlievatka (nádoba na zlievanie čaju). Podľa požadovanej intenzity nálevu zvolíme 5-7g čaju a vložíme ho do predhriatej konvičky. Takto naparený čaj začína uvolňovať silice a prirodzené arómy, preto odporúčam k nemu dhlšie privoňať a objaviť jeho autentickosť. Voda na zaliatie čaju v nádobe sa medzičasom jemne ochladila, no stále je horúca na dotyk. Čaj zalejeme, počkáme vhondý čas (medzi 45sek.-2min.) a následne zlievame do zlievatka, aby bola intenzita rovnaká v celom náleve. Takto pripravený čaj môžme servírovať do šálok. Nazdravie!Write a review

Fujian Qingxin wulong

Fujian Qingxin wulong

Polo-oxidovaný čaj: Fu-ťien Čching-sin (Fujian Qing xin)

Related Products

Blog